Завантажити розробку з російської. Російська мова. Персоналізація навчання під час уроків російської: методичний підхід до застосування типології DISC

Нестеренко Олена Василівна
Навчальний заклад:МБОУ Єфремкінська СШ №8
Короткий опис роботи:Тема: «Правопис слів з ненаголошеним голосним звуком докорінно» Завдання: 1. Узагальнити і доповнити знання учнів про правопис ненаголошених голосних докорінно; 2.Развівать письмову мову, вміння точно відповідати на вопросы.3. Виховувати дбайливе ставлення до природи. Плановані результати: учні навчаться розрізняти форми слова та однокореневі слова; бачити орфограму у слові; аргументовано відповідати, доводити свою думку.

Нестеренко Олена Василівна
Навчальний заклад:МБОУ Єфремкінська СШ №8
Короткий опис роботи:Тема: «Частини промови»Мета: Формування вміння розпізнавати частини промови. Завдання: * узагальнити та закріпити знання учнів про частини мови; * формувати навички правопису різних частинмови; * розвивати вміння розпізнавати прикметники, іменники, дієслова, займенники в тексті, встановлювати зв'язок прикметників з іменниками; * розширювати словниковий запасдітей; * розвивати увагу та логічне мислення; * виховувати почуття гуманного ставлення одне до одного, любов до природи; *виховувати почуття відповідальності за зміцнення та збереження свого здоров'я;

Марковина Тетяна Миколаївна
Навчальний заклад:МБОУ "СШ№2" міста Вілючинська Камчатського краю
Короткий опис роботи:Конспект + презентація до уроку російської 3 клас "Школа Росії" В.П. Канакіна, В.Г. Горецький у 2-х частинах 2018 р. Тема уроку: Види речень за метою висловлювання. Мета уроку: познайомити учнів із видами речень за метою висловлювання. До уроку є невелика презентація, яка допоможе провести урок цікаво та наочно.

Сульдум-оол Аліна Юріївна
Навчальний заклад:МБОУ ЗОШ №2 ім. С. К. Струму с. Сариг-Сеп
Короткий опис роботи:Мета: узагальнити наявні знання про прикметник, як частини промови. з відомим алгоритмом; - виконувати взаємоперевірку та самоперевірку при виконанні навчального завдання; - співвідносити поставлену мету та отриманий результат діяльності; - оцінювати результат власної діяльності.

Ляшенко Світлана Миколаївна
Навчальний заклад:ГБОУ ЗОШ №58
Короткий опис роботи:Закріпити знання дітей про написання великої літери в власних іменах; формувати творчі здібності молодших школярів; розвивати логічне мислення, вміння робити висновки та узагальнення; працювати над гігієнічними нормами листа; виховувати інтерес до російського слова, акуратність у роботі, любов до рідної мови, почуття колективізму.

Стрижак Людмила Вікторівна
Навчальний заклад:МБОУ "Понурівська ЗОШ"
Короткий опис роботи:Урок націлений на те, щоб повторити та закріпити відомості вводних словах та конструкціях, отримані раніше; відпрацювати навичку виявляти в тексті вступні слова, пропозиції, вставні конструкції та відокремлювати їх. Також на уроці йдепідготовка до ДПА.

Зайцева Надія Олександрівна
Навчальний заклад:МОБУ "Черкаська ЗОШ"
Короткий опис роботи:Зміст уроку відповідає вимогам ФГОС НГО. При розробці цього уроку мною враховувалися вікові особливості дітей молодших класів та реальні можливості учнів мого класу: це середня працездатність, труднощі з концентрацією та перемиканням уваги, наявність у класі дітей з порушенням усної та письмової мови, Середній рівень розвитку аналітико-синтетичного мислення Урок спирався знання, вміння учнів, отримані раніше.

Долгова Віра Петрівна
Навчальний заклад:МБОУ "Усолінська середня загальноосвітня школа"
Короткий опис роботи:Ознайомлення учнів з орфограмою та її графічним позначенням на листі; формування вміння розпізнавати умови вибору орфограм; формування вміння бачити орфограму і правильно писати голосні о, е після шиплячих і ц в іменниках. У ході уроку застосовуються слуховий диктант із використанням сигнальних карток, фізкультхвилинка, вибірковий диктант.

Репетухас Олена Володимирівна
Навчальний заклад:КДУ "Приозерна основна школа відділу освіти акімату Алтинсаринського району"
Короткий опис роботи:Урок показаний на авторському семінарі вчителя на тему самоосвіти "Використання ІКТ на уроках російської мови". Урок містить усі види робіт з використанням ІКТ.

Потепалова Ірина Ігорівна
Навчальний заклад:ДБОУ ЗОШ №32 ім. Л.В. Бобковий
Короткий опис роботи:Учні стають детективами, допомагаючи Шерлоку Холмсу розгадати загадки, при цьому згадують різницю між дзвінкими і глухими приголосними звуками, різні способипідбору перевірочних слів для слів з орфограмою, що вивчається; повторюють, чому непарні за дзвінкістю-глухістю згодні перевіряти не треба; розвивають мовлення та мислення.

Євлахова Світлана Володимирівна
Навчальний заклад:ВДКОУ "Іванівська школа-інтернат №2"
Короткий опис роботи:Заняття проводилося в рамках позаурочної діяльностіз російської після вивчення теми "Лексика". Була обрана форма заняття, відмінна від урочної. Це вікторина, до якої учні готувалися заздалегідь: випустили газету "З історії фразеологізмів", розподілилися на дві команди, вибрали капітанів, вигадали девіз, емблему команди, оформили виставку своїх творчих робітта відібрали різні лексичні словники. У журі були запрошені батьки учнів, колеги. Конспект заняття відповідає ФГЗС

Мушкудіані Надія Раульївна
Навчальний заклад:ГУ "Володимирівська СШ"
Короткий опис роботи:Учні зможуть: акцентувати увагу на академічній мові (наприклад, лексика, що включає термінологію та фрази, необхідні для досягнення цілей навчання предмета); - використовувати мовні навички у різних комбінаціях для досягнення різних цілей;

Колмагорова Марина Михайлівна
Навчальний заклад:КМУ КШ ДС № 33
Короткий опис роботи:Свій урок я будувала відповідно до програми, використовуючи інформаційно-комунікативні та ігрові технології. На уроці було враховано вікові та психологічні особливості учнів. До змісту уроку я включила елементи навчання школярів універсальним навчальним діям: цілі уроку визначали самі учні, виходячи з відповідної проблемної ситуації. На даному уроці застосовувався активний метод навчання, який був реалізований у наступних видівдіяльності: навчальної та навчально-дослідної. На всіх етапах уроку учні були залучені в активну розумову та практичну діяльністьдослідницького характеру, дітям треба було як використовувати вже наявні знання, а й знайти новий спосіб виконання вже відомого їм дії.

План-конспект уроку з російської мови з ФГЗС

У розділі освітнього порталу Конспектека представлені плани-конспекти уроків з російської. Конспект уроку російської є докладний план, який включає як його зміст, і розгорнутий опис послідовності етапів навчального заняття.

Для вчителів російської мови конспект уроку виконує подвійну функцію: по-перше, він служить опорним планом проведення заняття, тим самим дозволяє краще систематизувати навчальний матеріал та покращити якість викладання, по-друге, конспект уроку є офіційним документом, який використовується при атестації вчителів російської мови, як і педагогів, котрі займаються викладанням інших предметів. Незалежно від предмета, стажу та досвіду педагога, конспекти уроків відіграють виключно важливу роль у побудові грамотного та ефективного освітнього процесу.

Відповідно до нових вимог ФГОС, конспекти уроків російської у школах Росії мають відповідати ряду навчально-методичних принципів, закладених в освітніх стандартах нового покоління. План-конспект уроку російської з ФГОС повинен відповідати наступним критеріям: мети, завдання, методи заняття повинні відповідати вікової категорії учнів; цілі та завдання уроку чітко сформульовані; хід навчального сприяє виконанню завдань та досягненню цілей.

Основними елементами конспекту заняття з російської мови є: тема уроку, його цілі та завдання, вид і форма проведення уроку, хід (включає послідовність етапів уроку), методичне забезпечення.

Безкоштовно завантажити конспекти уроків російської мови можна на сайті Конспектека

Вчителі російської мови можуть розмістити плани-конспекти уроків на різні теми на нашому сайті та отримати за це іменний сертифікат про публікацію. Розміщуючи свої матеріали на сайті, Ви даєте іншим перейняти частину Вашого досвіду та допомагаєте своїм колегам на шляху професійного педагогічного розвитку. Всі авторські матеріали з російської мови на нашому сайті можна завантажити безкоштовно в цілях ознайомлення.

Крім конспектів з російської мови на нашому сайті Ви знайдете розробки з

Російська мова - одна з найбільших мов світу. На ньому говорить величезна кількість людей у ​​всьому світі. З усіх слов'янських мов саме він є найпоширенішим. Крім цього, російська мова визнана ще й найпоширенішою мовою Європи. На жаль, складність цієї мови сьогодні очевидна як ніколи раніше. Навіть серед корінного населення Росії грамотно і безпомилково розмовляти та писати на ньому можуть далеко не всі. Варто зазначити, що, незважаючи на вжиті заходи (наприклад, оголошення 2007 року Роком російської мови), рівень знань у цьому напрямі на сьогоднішній день не підвищується. Граматика, фонетика, морфологія , синтаксис, лексика, Орфографія - все це викликає чимало проблем як у підростаючого покоління, так і у дорослих людей.

У школі уроки російської викладаються від початку навчання, але стовідсоткова успішність у цьому предметі демонструється не багатьма. Часи, коли за чистотою та правильним використанням російської мови люди намагалися стежити, можна сказати, йдуть у минуле. Тепер рівень знання російської мови рідної мовидля багатьох жителів Росії – надзвичайно низький. Навіть у професійних ЗМІ нерідко зустрічаються досить безграмотні журналісти та кореспонденти. Про звичайних людей, користувачів Інтернету, не варто говорити.

Лекції з російської мови

На сторінках порталу до вашої уваги пропонуються лекції педагогів з великим досвідом роботи. З монітора комп'ютера дуже докладно і не поспішаючи вони розкажуть про всі правила російської мови, позбавивши школяра необхідності сидіти за підручником. Розміщені на нашому освітньому порталі відеоуроки:

а також російській мові 11 класу можуть певною мірою замінити повноцінного домашнього репетитора. Зважаючи на те, що за ці навчальні відеоматеріали вам нічого не потрібно буде платити, їх використання стає ще привабливішим. Вам знадобиться комп'ютер з виходом в Інтернет та бажання заповнити прогалини.

До вашої уваги представлені лекції досвідчених педагогів. У цих матеріалах ви знайдете відео з таких тем, як дієприслівникові обороти, ступеня порівняння прислівників, основи синтаксисуі морфології, складні пропозиціїта ін. З такою ефективною підтримкою, яка надається абсолютно безкоштовно, школяр може значно підвищити власну успішність. Варто зазначити, що знання російської мови буде необхідно людині у будь-яких життєвих ситуаціях, тому до цієї навчальної дисципліни варто поставитися з підвищеною увагою. Не виключено, що захоплення гуманітарними науками спонукає школяра до вибору майбутньої професії. Можливо, йому сподобається працювати з текстами – і він зв'яже своє життя саме з гуманітарною діяльністю. На жаль, рівень викладання навчальних дисциплін у російських школах нерідко залишає бажати кращого. Трапляється, що ці методики відбивають у школярів будь-яке бажання займатися гуманітарними науками. Але уроки російської мови, розміщені на нашому порталі, до них не належать. Професійне відео, зняте на лекціях досвідчених викладачів, дає можливість вивчити абсолютно всі правила російської мови поспішаючи, в комфортних умовах. Будинки, зручно розташувавшись перед комп'ютером, школяр може почерпнути, можливо, набагато більше і надовго запам'ятати, ніж у стінах школи. Будь-який незрозумілий момент у відеолекції можна повторити кількома кліками комп'ютерної миші.

Вивчити російську мову тепер набагато простіше

Чим раніше у школяра з'явиться можливість виправити відставання у навчанні, тим легше піде вивчення предмета, яким він не встигає. Тепер вам зовсім не обов'язково шукати репетитора (і платити йому) чи відвідувати додаткові заняття. Навчальні відеоматеріали, розміщені на нашому порталі, можуть продемонструвати не меншу ефективність. А вчасно прочитані конспекти з уроків російської допоможуть краще засвоїти вивчений матеріал. Головне - вчасно дати шанс школяру зрозуміти всю важливість цієї навчальної дисципліни. Сьогодні хороше знання російської (і письмової, і усної) нерідко одна із основних вимог під час пошуку роботи.

Якщо у вашої дитини-школяра є певні проблемиз вивченням російської мови, якщо вона демонструє неуспішність з цієї дисципліни, скористайтесь навчальними відеоматеріалами нашого сайту, які доповнені допоміжними конспектами з уроків російської мови.

Технологічна карта уроку російської мови

Формування знань, умінь та навичок на тему

Тип уроку / вид уроку

урок комплексного застосування знань/змішаний

Форми роботи

Фронтально-колективна, індивідуальна, у групах

Методи навчання

словесний, пояснювально-ілюстрований, частково-пошуковий, практичний, діалоговий, інтерактивний, робота з книгою, робота зі словниковими словами, «дзижке читання» і «читання про себе», самостійна робота, робота в парах, рефлексія «Мій настрій», « Світлофор»

Педагогічні технології

Колективна та індивідуальна система навчання, дискусійна, технологія навчання, ігрові

Ресурси/ обладнання

Підручник, зошит, запис на дошці, матеріал для рефлексії «Розкажи другу»

IОрганізаційний момент -час (2 хв)

Завдання етапу : створити мотивацію та умови для виникнення у учнів потреби до включення у діяльність на уроці

Вітає учнів

Перевіряє готовність до навчального заняття.

(Додаток 1)

Формує позитивний настрій на урок.

Вітають вчителі,

Перевіряють наявність навчального матеріалуна столах, організують своє робоче місце

Посміхаються один одному, подумки бажають удачі

ОКК/ повага старших

КПК/ самооцінка

ЛСК самонастрій

IIПеревірка домашнього завдання - Час (1 хв)

Завдання етапу: виявити труднощі при виконанні домашньої роботи

Виявляє труднощі, які зазнали учні під час виконання домашньої роботи, пояснює

Висловлюють складнощі

КПК/ самооцінка самостійної домашньої діяльності

IIIОрфографічна хвилинка- Рефлексія емоційного стануна початок уроку -

час (7 хв)

Завдання етапу: підготувати руку до письма,повторити правопис орфограм –ши, -жи, виявити емоційний настрій початку уроку, виховувати дбайливе ставлення до тваринного світу

Організує роботу з оформлення зошита

Проводить рефлексію настрою початку уроку

(Додаток 2)

Оголошує девіз уроку «Помилки не лякайся. З помилками справляйся»

Проводить роботу з «девізу уроку».

Організують роботу з орфограмами -жи-ши- на основі загадок про тварин(Додаток 3)

Веде виховну бесіду

(Додаток 4)

Оформляють зошит. Записують число, вид роботи

Відзначають настрій на полях за допомогою смайла

Сприймають. Осмислюють. Приймають навчальний гасло на урок.

Вичленовують орфограму з девізу-правопису

-ши

Відгадують загадки. Записують відгадки у множині.

Вступають у діалог. Міркують. Відповідають на запитання.

КЛС\культура листа

КК\уміння слухати

ЦСК/збереження інформації

ЦСК/ застосування наявних знань

КПК/відгадування загадок

IV Словникова робота- час (3 хв)

Завдання етапу: ознайомити із групою словникових слів на тему « Тваринний світ», вчити самостійному ознайомленню зі словниковими словами, формувати навички роботи з книгою

Організує самостійне ознайомлення з групою словникових слів на тему

" Тваринний світ"

Самостійно знайомляться з цією групою слів через читання «про себе» та способом «дзижке читання»

КПК/функціональна грамотність

ЛСК\культура мислення

ЛСК/ самостійне ознайомлення

КПК/ робота з книгою

VАктуалізація знань, цілепокладання - Час (10 хв)

Завдання етапу: відтворити знання на тему, вчити швидко і відповідати питанням, тренувати у роботі з таблицею, вчити вести діалог, формувати вміння робити висновок, виховувати акуратність роботи у зошити

Організовує ситуацію, в якій діти актуалізують необхідні для подальшого відкриття знання.

(Додаток 5)

Здійснює перевірку заповнення таблиці. Веде діалог.(Додаток 7)

Організує складання речення зі слів:

по пухнасті заєць поляна стрибав

Організує роботу в парах

(Додаток 8)

Організує формулювання проблеми. Веде діалог

(Додаток 9)

Працюють із таблицею.

Співвідносять свої знання та незнання.

(Додаток 6)

Аналізують

Складають пропозицію. Записують у зошит та на дошці.

Читають. Осмислюють.Роблять висновок-що впро другий запис всі пропозиції про одне, інакше кажучи – на одну тему. А у першому записі всі пропозиції про різне.У першому записі окремі речення, а у другому – текст.

Вступають у діалог. Відповідають на запитання. Роблять висновок.

КК\ведення діалогу

КПК застосування знань отриманих раніше

ЛСК/ культура мислення

СТК\ володіння навичками функціональної грамотності

ЦСК/ вміння індивідуально відповідати

ЦСК/ демонстрація знань правила

ЦСК/активізація знань

КПК/ робота з таблицею

КПК/ складання пропозиції

ЦСК/ вміння робити висновок

VIРобота на тему уроку - Час (6 хв)

Завдання етапу: формувати знання на тему уроку, розвивати практичні навички визначення тексту та не тексту, логічне мислення, орфографічну пильність, виховувати акуратність роботи в зошиті

Організує роботу за підручником упр.521

Читають написане. Чи визначають, що з прочитаного є текстом? Доводять чому. Називають тексту. Списують у зошит.

КПК\застосування отриманих знань

КК/ навичка роботи з підручником

ЦСК/ вміння доводити

КПК/функціональна грамотність

ЦСК виділення суттєвого

ЛСК\культура листа

Фізмінутка (2 хв) Завдання етапу: зняти загальну стомлюваність організму

Проводиться в ході VI етапу

VII Контрольна перевірка розуміння - час (6 хв)

Завдання етапу: визначити ступінь засвоєння навчального матеріалу

Проводить перевірочну роботу за карткою

(Додаток 10)

Виконують завдання?

1 Підбирають заголовок до тексту

2. визначають основну думку тексту

ЛСК\культура мислення

ЦСК/функціональна грамотність

СТК\навичка самостійної роботиКПК/ застосування знань

КПК/робота з текстом

ЛСК \вміння працювати самостійно за завданням

ЛСК розвитку особистісних якостей

VIII Інформація про домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання, рефлексія емоційного стану на кінець уроку-час (4 хв)

Завдання етапу: забезпечити необхідною інформацією щодо виконання домашнього завдання, виявити емоційний настрій на кінець уроку

Задає та роз'яснює домашнє завдання с. 190 упр.522

Проводить рефлексію настрою наприкінці уроку

(Додаток 11)

Слухають, запитують

Відзначають настрій на полях за допомогою смайлика. Проводять порівняння зі станом початку уроку

ЦСК\розуміння сенсу завдання до вправи

ЦСК/самовизначення емоційного стану

IХ Рефлексія навчальної діяльності(Результат уроку) час (4хв)

Завдання етапу: вчити робити висновки, організувати роботу з усвідомлення своєї діяльності.

Організує роботу та підсумкову бесіду за таблицею

Проводить рефлексію «Світлофор»

Аналізують таблицю. Відповідають на запитання

Оцінювання своєї роботи

УК/ вміння висловлювати свої думки;

КПК/ робити висновки та висновки

КК\ведення діалогу

ЛСК/ самооцінка

ДОДАТОК

1 . Вчитель:

Що таке? Що трапилося?
Чому дзвенить дзвінок?

Діти:

Ми готові. Стіл у порядку.
Починається урок.

2. На полях зобразити свій настрій початку уроку

3. Загадки

1.От голки та шпильки виповзають з-під лавки.

На мене вони дивляться, молока хочуть. (Їжак)

2.Я мошок для їжі
Ловлю на льоту.
Літаю як куля
Ходити не можу. (Стрижі)

3. Краде крихти
Боїться кішки.(Миша)

4. Як потрібно ставитися до тварин і птахів?

Чому потрібно дбайливо ставитися до живої природи?

5. -Кожен із вас прийшов до школи з певною метою.

З якою?

Почнемо сьогодні з того, що визначимо, що ми знаємо та що хочемо дізнатися.

Подивіться в таблицю, позначте знаком+ ті питання, на які можете відповідати.

Позначте! те, що не знаєте.

7. Які теми не викликали у вас труднощів?

Що ви знаєте про пропозицію?

8. Що ви знаєте про текст?

Прочитайте записи на картках. Порадьтеся і вирішіть, який із записів є текстом.

Оса – це комаха.
Хлопчик побачив метелика.
Художник намалював птаха.
Оса – це комаха.
У оси шість лапок.
Ще оса має жало.

Висновок . Текст – це кілька пропозицій, пов'язаних між собою за змістом.

9. На яке питання не змогли відповісти? Важко?

Чому?

Бажаєте вивчити, дізнатися?

Поставте знак? у стовпці «Хочу дізнатися»

Тема нашого уроку?

Тема. Головна думка тексту.

Поставте завдання на урок:

Вчимося визначати тему та головну думкутексту

10.перевірна робота

1. Прочитай текст. Підбери відповідний заголовок.

Настала весна. Пташенята сидять у гнізді. Вони пищать. Малята хочуть їсти. Мати летить до них. Вона несе хробака. Пташка поспішає нагодувати дітей.

А. Прийшла весна

Б. Пташенята

В. Дбайлива мам

2. Напиши основну думку тексту

11. На полях зобразити свій настрій на кінець уроку

У цьому розділі ви знайдете різні відкриті уроки з російської мови. На вас чекають типові завдання, завдяки яким можна підвищити формування універсальних навчальних дій; креативні уроки, що підвищують інтерес учнів до цього предмета; представлення звичайних програм у нестандартній та цікавій формі; оригінальні моделі уроків, як презентаційного типу, так і сучасні урокиіз самоосвітнім елементом у початковій школі.

  • Контрольно-вимірювальні матеріали «Матеріали для оцінювання навичок осмисленого читання учнів 7-11 класів»

    Можливе використання цієї розробки під час проведення контролю рівня осмисленого читання у будь-яких загальноосвітніх класах. Розробка містить практичні завдання, пов'язані з читанням та аналізом текстів різної тематичної спрямованості

  • Цей урокзапровадження нових знань з використанням методу «мозкового штурму» сприяє розвитку: креативного та аналітичного мислення; навичок успішної комунікації; продуктивної співпраці; правильного ставлення до адекватної критики; толерантності. Урок підготовлений для 3 класу з УМК Ельконіна-Давидова до підручника Ломакович С.В., Тимченко Л.І.

  • Створення умов вивчення російської як нерідного за умов масової школи

    У статті розглядаються питання організації навчання дитини-інофона за умов масової школи: у класі з 25 учнями. Пропонується програма корекційно-розвивальної роботи з такою дитиною, робочі листи для організації роботи на уроці та під час індивідуальних консультаційних занять.

  • Формування усного та писемного мовлення молодших школярів

    У цій статті запропоновані варіанти вправ, спрямовані на розвиток зорово-моторної та слухо-моторної координацій, а також на формування орфографічно та синтаксично повноцінного письмового мовлення

  • Персоналізація навчання під час уроків російської: методичний підхід до застосування типології DISC

    У статті розглядаються питання персоналізації навчання російської. Автор пропонує методичні рекомендації щодо організації педагогічного спілкування з учнями різних типів, наводить приклади диференційованого підходу до навчання на матеріалі текстів вправ та доданих до них завдань з підручника російської мови

  • "Розвиток мовленнєвої компетенції особистості": Елективний курс з російської мови для 7-го класу

    У статті представлено календарно-тематичне планування елективного курсу для 7 класу, який дозволяє вчителям російської мови та літератури виховати грамотну мовну особистість та підготувати деякі учня до підсумкової усної співбесіди у 9 класі

  • Типові завдання щодо формування універсальних навчальних дій у початковій школі

    У цій статті дано коротке пояснення, що таке універсальні. навчальні дії, розглянуті види: особистісні, регулятивні, пізнавальні та комунікативні універсальні навчальні дії Пояснено у чому суть змін у сучасному початковій освіті. Перелічені ключові аспекти. Наведено приклади восьми типових завдань з предметів початкової школидля реалізації федерального державного освітнього стандарту

  • Робоча програма елективного навчального курсу

    Елективний курсможе бути використаний як узагальнюючий навчальний курс з російської мови для учнів 10 класів будь-якого профілю при підготовці до єдиного державного іспиту(Далі – ЄДІ). Зміст курсу спирається на знання, вміння та навички учнів старших класів, сформовані в основній школі. Зміст програми передбачає розширення та поглиблення теоретичного матеріалу, що дозволяє формування практичних навичок виконання тестових завдань на ЄДІ. Водночас курс дає випускникам середньої школицілісне уявлення про багатство російської мови, допомагає використовувати у повсякденній практиці нормативну усну та письмову мову. Робоча програма складається з наступних розділів: пояснювальної записки, змісту курсу, тематичного планування, календарно-тематичного планування

Як написати конспект уроку російської мови

  • Головний принцип роботи над конспектом урокутакий: будуть кістки – м'ясо наросте. Якщо у вас є жорстка структура, яка не дозволить нічого проґавити, матеріал до уроку буде підбиратися сам собою. У створенні найефективнішої структури полягає майстерність педагога.
  • Насамперед потрібно визначити для себе, що ви робитимете протягом учбового року, навіщо це робитимете, як, в якому порядку і чому саме в такому порядку. Без стратегічного плануваннянеможливо побудувати кожне конкретне заняття. Наприклад, ви ведете восьмі класи, і вам потрібно почати вивчати синтаксис. Ви можете вибрати одну зі стратегій: 1) рухатися за підручником, тому що найважливіше, щоб діти могли без проблем переходити зі школи до школи, 2) вивчити програму 8 та 9 класів у восьмому, щоб у дев'ятому повністю поринути у підготовку до ОДЕ, 3) вивчити спочатку складна пропозиція, А потім просте, щоб постійно повторювати складне, докладно вивчаючи просте. У будь-якому випадку ви визначаєте логіку руху класів залежно від своїх уявлень про те, що ви повинні робити на уроках, що важливо, що не важливо, з чого доводиться починати і т.д.
  • Коли загальна логіка руху ясна, переходьте до формулювання завдань, підзавдань та вибудовування ланцюжка дій.Наприклад, можна планувати так: вчимося знаходити основу, щоб бачити межі речень. Для цього розглядаємо підлягає (вистачить одного уроку), потім присудок (два уроки), потім односкладові та неповні + односкладові та неповні у складі складного (три уроки), потім поділяємо прості неускладнені речення (2 уроки), далі можна переходити до СПП. Все логічно, і зрозуміло, чому теми побудовані таким чином. Але ви боїтеся, що за ці 8 уроків діти зовсім забудуть про орфографію. Отже, треба побудувати паралельну лінію повторення правил і словникових слів. Залежно від підготовленості класу це може бути щоденне опитування та короткий словниковий диктант або виконання кількох вправ на різні правила. Прикинувши, скільки часу у вас займе повторення орфографії, ви легко перерозподілите годинник. Тепер ваш план по знайомству з простою пропозицієюзайняв не 8, а, скажімо, 12 уроків. І ще ви вирішили для себе, що кожен сьомий урок присвячуватимете розвитку письмової мови. Вклинюємо ці заняття, отримуємо 13 – 14 годин на розділ. І так із усім річним планом. Сітка готова. Кістки є, починаємо нарощувати м'ясо.
  • Тепер будь-який урок уже вбудований у навчальний курс, і вам не потрібно визначати його місце у плані на рік. Залишається докладно прописати конспект, підібрати тексти, вирішити, що в якому порядку краще зробити. Порядок дій не є універсальним. Він визначається вашими педагогічними принципами та поглядами. Наприклад, ви намітили, що урок № 10 має бути присвячений односкладовим реченням. Якщо ви шанувальник розвиваючих методик навчання, то, напевно, спочатку запропонуйте дітям мовний матеріалДля того, щоб вони самі виявили пропозиції з незвичайними основами, а ще краще - побудували класифікацію таких пропозицій, потім можна прочитати лекцію і порівняти загальноприйняту класифікацію з тією, що вийшла у груп (зрозуміло, в цьому випадку діти працюватимуть по групах). Якщо ви за традиційний підхід, то зробите навпаки: прочитаєте лекцію про односкладові, а потім дасте вправи на визначення видів односкладових і перевірте, чи зрозуміли вас діти. У першому випадку ви спрацюєте на розвиток мислення, у другому - одразу навчіть "як правильно і як треба". Як краще – питання спірне. Головне, щоб ви самі розуміли, чому урок збудовано саме так.
  • Ретельно прописуємо конспект уроку за планом:
  1. Тема уроку.
  2. Місце теми в навчальному курсі(це вже визначено).
  3. Цілі та завдання уроку (окремо – для вчителя, окремо – для учнів). Для вчителя зазвичай виділяють навчальний, розвиваючий та виховний аспекти.
  4. Хід уроку (сценарій):
    1. а) Організаційний момент (2 хв)
      б) Обговорення домашнього завдання (5 хв.)
      в) Повторення орфографії (15 хв: опитування, диктант з 10 слів, перевірка за картками).
      г) Повторення пунктуації (5 хвилин на те, щоб розставити розділові знаки у виданому тексті).
      д) Введення у тему уроку (2 хв.)
      е) Пояснення матеріалу (7 – 10 хв.)
      ж) Завдання на тему уроку (5 – 7 хв.)
      з) Домашнє завдання(Заздалегідь написано на дошці та в електронному щоденнику).
  • Перед вами готовий конспект уроку. Але картки, які ви плануєте видати для повторення пунктуації, словниковий диктант, презентація до лекції- все це поки що існує тільки у вашій уяві. Прийде витратити час, щоб знайти або створити ці матеріалита закінчити роботу над конспектом. На цьому етапі не зайвим буде зазирнути до нашої рубрики Роздаткові матеріали.
  • І ще одна порада для тих, хто вирішив поділитись конспектами уроків з іншими. Щоб людям було приємно дивитися на ваш матеріал, подбайте про оформлення тексту. Якщо ви форматуєте текст за допомогою пробілів, він некоректно позначитись при копіюванні на сайт. Нумеруйте абзаци автоматично, а не руками (з тієї ж причини). Після того, як ви додали матеріал, обов'язково зайдіть у нього ще раз і перевірте, чи немає зайвих відступів, різнотипних виділень і т.п. Після увімкнення матеріалу адміністратором редагування буде неможливо.

