Географічні відкриття давнини та середньовіччя. Географічні відкриття середньовіччя Найважливіші відкриття давнини

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ

« Географічні відкриття давнини

та Середньовіччя».

Вчитель:Менайленко Інга Костянтинівна

Місце роботи: Темрюкський р-он, ст.Ахтанізівська, МБОУ ЗОШ №10

Предмет:географія.

Клас: 5

Тема урока№6: «Географічні відкриття давнини та Середньовіччя»

Базовий підручник:І.І.Барінова, А.А.Плешаков, Н.І.Сонін

Мета уроку:Ознайомитись з історією географічних відкриттів.

Завдання:

предметні

1. Виявляти та знати історію географічних відкриттів давнини та Середньовіччя

2. Знати імена першовідкривачів: Геродот, Піфей, Ератосфен, Марко Поло, Бартоломео Діаш, Васко да Гама.

метапредметні- Вміння працювати з картою півкуль, з контурними картами, з текстом підручника, виділяти у ньому головне.

особистісні– Вияв навчально-пізнавального інтересу до географічної науки.

Тип уроку- Урок «відкриття» нових знань.

Обладнання:фізична карта півкуль, електронний додаток

СТРУКТУРА І ХІД УРОКУ

Етапи уроку

Дії вчителя

Дії учнів

Особистісні результати

Метапредметні результати

Предметні результати

1. Мотивація до навчальної діяльності.

Навіщо люди вивчають Землю?

Які географічні відкриття зробили люди у давнину?

Слайд 1.

Підготовка до роботи.

Самовизначення: внутрішня позиція школяра.

Регулятивні: цілепокладання; комунікативні: планування навчального співробітництва

ва з учителем та однолітками.

2.Актуалізація знань

Розповідь вчителя

Фінікійці першими про-

гнули Африку. Геродот залишив опис багатьох

країн. Піфей знайшов шлях до Британських островів.

Ератосфен дав назву науці - «географія», з-

міряв коло Землі. Арабські мореплаваті-

Чи освоїли води Індійського океану, відвідували

Індію та Китай. Дивовижна подорож зі-

вершив венеціанський купець Марко Поло. Барто-

ломео Діаш досяг найпівденнішої точки Африки,

а Васко да Гама доплив до Індії.

Згадують раніше вивчений матеріал, відповідають питання, пропонують свої версії відповіді питання пов'язані з розумової діяльністю

Формування відповідального ставлення до вчення, готовності та здібності учнів до саморозвитку на основі мотивації до навчання та пізнання

Вміння самостійно визначати цілі свого навчання, розвивати мотиви та інтереси своєї пізнавальної діяльності

Основи системи наукових знань

3. самовизначення (цілепологування)

Вивчення нового матеріалу

Вправа на цілепокладання.

Робота з підручником:

Плавання фінікійців.

Виписати в зошит шлях фінікійців

Записують у робочий зошит

Самовизначення: самооцінка та самоповагу; смислообразова

ня: навчальна мотивація.

Формування вміння давати визначення поняттям

Предметні та метапредметні дії з навчальним матеріалом.

4.Організація та самоосвіта учнів подальше засвоєння матеріалу.

Вивчення нового матеріалу

Отже,давайте

А) назвемо великих географів давнини, їх відкриття, використовуючи пункт 2 на стор.28

Б) Назвіть географічні відкриття Середньовіччя, використовуючи пункт 3 на стор.

Відповіді учнів.

Діти читають на стор.27-28

Учні промовляють та записують висновок у зошит.

Відповідають на запитання, пропонують свої версії відповіді на запитання

Знаходять потрібну інформацію у тексті.

Формування усвідомленого, шанобливого та доброзичливого ставлення до іншої людини, її думки; готовності та здатності вести діалог з іншими людьми та досягати в ньому взаєморозуміння

Формування готовності та здатності до самоосвіти.

Формування вміння логічно мислити, наводити приклади

Формулювати, аргументувати та відстоювати свою думку; володіння усною мовою

Досвід «предметної» діяльності з здобуття знань.

Опанування основними навичками знаходження інформації

5. Фізмінутка

6. Перевірка одержаних результатів. Корекція.

Вчитель:

Робота з електронним додатком

«Перевір свої знання»

Практична робота №1

Найважливіші відкриття давнини

та Середньовіччя

2. Підпишіть на контурній карті назви

всіх материків та океанів. Материки, відомі в

старовини і в Середні віки, підкресліть зеленим

3. Позначте на контурній карті маршрути

мандрівників Середньовіччя.

Формулюють свої відповіді відповідно до вимог вчителя

Формування екологічного мислення. Усвідомленість єдності та цілісності навколишнього світу.

Вміння практично користуватися географічними знаннями.

7. Рефлексія

Що ви дізналися на уроці?

Що ви дізналися цікавого?

Що запам'яталося?

Сінквейн

Сьогодні на уроці:
Я дізнався…
я навчився…
я не зрозумів…

Здійснюють самооцінку діяльності

Володіння основами самооцінки

8. Оцінювання результатів

Підбиває підсумок гри, уроку загалом. Оголошує оцінки.

Виставляють позначки

9. Д/зад.

§ 5, використовуючи текст § 5 підручника, заповніть таблицю ( Вчений,

мандрівник

Де побував і коли

Географічні відкриття)

Ератосфен

Марко Поло

Бартоломео

Васко да Гама)

Уч-ся вибирають і записують завдання у щоденник

Формування пізнавальної культури, розвиток навичок самостійної роботи з книгами

Опанування навичками самостійного набуття знань.

Створення основи для формування інтересу до подальшого розширення географічних

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТА УРОКУ №6

Тип уроку : урок «відкриття нових знань»

«Географічні відкриття давнини та Середньовіччя»

Ціль

Змістовна (формування системи понять) – познайомити з історією географічних відкриттів давнини та Середньовіччя.

Діяльнісна (формування умінь нових способів дій) - Вміння працювати з контурною картою.

Завдання

Освітні: сформувати уявлення про розвиток географії через історію географічних відкриттів.

Розвиваючі: створити умови для розвитку пізнавальних інтересівдо предмета.

Виховні: формування культури спілкування під час роботи на уроці.

Заплановані результати

Предметні:

- учень навчиться: називати основні способи вивчення Землі у минулому та в даний час;

називати найбільш визначні результати географічних відкриттів та подорожей;показувати по карті маршрути;

- учень отримає можливість навчитися:

сприймати та критично оцінювати інформацію географічного змісту у науково-популярній літературі та засобах масової інформації.

Метапредметні:

1) Регулятивні: ставити навчальні завдання на основі співвідношення того, що вже відомо та засвоєно учнями, та того, що ще невідомо; порівнювати отримані результати з очікуваними.

2) Пізнавальні:

    Логічні: вирішувати навчальні проблемні завдання, систематизувати інформацію, виявляти причинно-наслідкові зв'язки.

    Загальнонавчальні : робота з текстом та внетекстовими компонентами: переклад інформації з одного виду в інший (текст до таблиці).

    Знаково-символічні: робота з ілюстрацією, географічними картами.

3) Комунікативні: коротко формулювати думки у письмовій та усній формі, розвиток навичок співпраці, толерантного ставлення до чужої думки, освоєння основних соціальних ролей та правил.

Особистісні: формування емоційно-ціннісного ставлення до теми, що вивчається, усвідомлення практичної та особистісної значущості досліджуваного матеріалу.

Основні поняття та терміни

Персоналії: Геродот, Піфей, Ератосфен, Марко Поло, Бартоломео Діаш, Васко да Гамма.

Міжпредметні зв'язки

Географія, історія, суспільствознавство.

Ресурси:

    основні

    додаткові

ПК, презентація, інтерактивна дошка, роздатковий матеріал, атлас географія 5 клас,електронний додаток, підручник «Географія. Початковий курс». Автори: Барінова І.І., Плешаков А.А., Сонін Н.І.-М. : "Дрофа", 2014.

Форма уроку

Форми навчальної діяльності: індивідуальна, групова, фронтальна. Практична робота №1.

Методи та прийоми:бесіда, розповідь вчителя, самостійна робота з підручником, атласом, контурною карткою

Технологія

"Технологія, заснована на створенні навчальної ситуації".

Навчальною ситуацією є виконання завдання – практичної роботи.

Дидактична технологічна карта

Етапи уроку

Базовий зміст уроку

(Діяльність вчителя, її зміст, форми та методи)

Навчально-пізнавальні та навчально-практичні завдання

Діяльнісний компонент уроку на рівні навчальних дій

(Діяльність учнів, її зміст, форми та методи)

УУД

1 . Самовизначення до діяльності.

Мотиваційний

    Привітання учнів. Включення у діловий ритм. Перевірка всього необхідного для уроку.

Включає музику з піснею«Веселий вітер»:

Ану, пісню нам пропой, веселий вітер,

Веселий вітер, веселий вітер!

Моря і гори ти обшарив усе на світі

І все на світі пісеньки чув.

Заспівай нам, вітер, про дикі гори,

Про глибокі таємниці морів.

Про пташині розмови,

Про сині простори,

Про сміливих та великих людей!

Жодна наука така багата захоплюючими пригодами, як географія. Романи Жюля Верна, Майн Ріда, Олександра Дюма блякнуть перед реальними історіями великих експедицій та відкриттів. Та й як могло бути інакше, якщо цю науку створювали не кабінетні вчені, які все життя проводили в стінах лабораторій. Серед відомих мандрівників можна знайти піратів та авантюристів, бандитів та розвідників, вчених сміливих та відважних. Звичайно, багато хто вирушав у подорожі та експедиції, гнані бажанням побачити і дізнатися про Землю, на якій вони живуть.

    Взаємодіють із учителем під час бесіди. Включаються у діяльність.

Особистісні: мотивація вчення,

смислоутворення («яке значення, сенс має для мене вчення», і вміти знаходити відповідь на це питання),

морально-етичного оцінювання.

Регулятивні: вольова саморегуляція як здатність до мобілізації сил та енергії.

2. Актуалізація знань та фіксація труднощів у діяльності

1. Навіщо люди вивчають Землю?

2. Які географічні відкриття зробили люди у давнину?

Освоєння нових земель тривало не одне тисячоліття. Люди вивчали свою планету спільно. Пам'ять про це збереглася на картах: багато географічних об'єктів названо на честь мандрівників, мореплавців, землепрохідців, учених.

Багато дивовижних відкриттів зробили люди.

Сформулюйте тему уроку.

3. Що б вам хотілося дізнатися на тему уроку?

4. Який очікуєте на результат?

    Висловлюють припущення у тому, як поступово вчилися пояснювати природні явища, з досвіду і знань.

    Виходять за допомогою вчителя на тему «Географічні відкриття давнини та Середньовіччя », записують у зошит.

    Висловлюють свої припущення.

    Висловлюють свої припущення.

Особистісні: формування меж власного знання та «незнання».

Регулятивні: ставити навчальні завдання на основі співвідношення того, що вже відомо та засвоєно учнями, та того, що ще не відомо.

Пізнавальні: загальнонавчальні – освоєння початкових форм пізнавальної рефлексії

Комунікативні: коротко формулювати думки у усній формі.

3. Постановка навчальної задачі, проблемної ситуації

1. Яку ставимо мету уроку?

2. Для досягнення мети уроку необхідно:

Розглянутинайважливіші відкриття давнини та Середньовіччя;

Позначити на контурній карті маршрути мандрівників Середньовіччя.

    Визначають мету уроку –познайомитись зісторією географічних відкриттів давнини та Середньовіччя.

    Називають завдання:

    Вивчити

    Визначити

    Повторити

    Скласти…

Особистісні: виховання культури на уроці.

Регулятивні: контроль відповідей однолітків.

Пізнавальні: загальнонавчальні – висування мети, вміння робити висновок.

Комунікативні: вироблення спільного рішення, взаємодопомога, вираження власної думки.

4. Побудова проекту

виходу з проблемно

ситуації утруднення

    Організація діяльності учнів, у ході якої вибудовується та обґрунтовується новий спосіб дій: вчитель спільно з учнями визначає, як добувати знання.

    Включаються у самостійну діяльність із створення нових знань.

Регулятивні: планування - визначення послідовності проміжних цілей з урахуванням кінцевого результату; складання плану та

послідовності дій.

5.Реалізація побудованого проекту

(Вивчення нового матеріалу)

Організовує діяльність учнів щодо роботи з новою інформацією.

    Починає працювати «Школа географа-слідопиту». Зараз ми вирушаємо у подорож слідами мандрівників давнини та Середньовіччя.

Для початку визначимо часові рамки давнини та Середньовіччя:

- Стародавній світ: від початку бронзового віку до скинення останнього римського імператора в 476 р. н.е.);

- Середньовіччя: 476-1492 р.р. - До відкриття Америки.

Запишіть у зошитах.

    Працюємо у парах: вибираєте засіб пересування, визначаєте назву своєї експедиції.

Використовуючи § 5 підручника, заповніть бортовий журнал (таблицю): «Найважливіші відкриття давнини та Середньовіччя».

Фізкультхвилинка.

    Записують періоди давнини та Середньовіччя.

    Виконання практичної роботи №1.

Назва експедиції:_________________________

«Найважливіші відкриття давнини та Середньовіччя»

«Відкриття давнини»

    Користуючись текстом підручника §5, заповніть таблицю:

Куди

плавали?

Причини подорожей?

Які географічні знання формувалися?

    Користуючись текстом підручника §5, заповніть перепустки в таблиці, вибравши із запропонованого переліку необхідні дати та факти:

1. ?

(Б)

Описав багато країн, історію та побут народів, клімат Єгипту, розливи Нілу.

Давньогрецький вчений Піфей

IV ст. до н.е.

(Д)

Давньогрецький вчений Ератосфен

3 ?

(В)

(Е)

Марко Поло

1721 рік

Описав особливості клімату, звичаї різних країн, їх мешканців, архітектуру міст,

Бартоломео Діаш

1487 рік

(Ж)

Васко да Гама

6. ?

(А)

7. ?

(Г)

А. 1498 р.Д . Знайшов шлях до Ірландії та Великобританії

Б. V ст. до н.е.Е . Виміряв довжину екватора, обчислив розміри

Ст. ІІ. до н.е. земної кулі, виділив на планеті кліматичні

р. Доплив до Індії,

обійшовши Африку. пояси, створив карту населеної частини Землі дав

назва науки "географія".

Ж. Досяг найпівденнішої точки Африки,

яка була названа мисом Бур.

    Випишіть у стовпчик цифри від 1 до 7;

    Поряд із цифрою напишіть вибрану з переліку букву правильної відповіді;

    Отриману відповідь запишіть у відповідний осередок.

а)

Б)

в)

ЯК ОФОРМИТИ ВИКОНАННЯ ЗАВДАННЯ?

    Випишіть у стовпчик літери від А до В

    Поруч із буквою напишіть прізвище мореплавця, маршрут якого зображено на малюнку.


Виконання вправ загального впливу згідно з СанПіН 2.4.2.2821-10

Особистісні: взаємодопомога.

Регулятивні: оцінювання об'єктивних труднощів, формулювання висновків.

Пізнавальні: оволодіння початковими відомостями про сутність та особливості об'єктів, процесів та явищ дійсності відповідно до змісту конкретного навчального предмета.

Комунікативні:

Свідомо будувати мовленнєве та

письмове висловлювання;

Готовність слухати співрозмовника та вести діалог.

6. Первинне закріплення навчального матеріалу

1. Які подорожі здійснили фінікійські моряки?

2. У чому заслуга давньогрецького вченого Ератосфена?

3. Чи можна стверджувати, що вивченням нашої планети займалися лише європейські народи?

Відповідають усно на запитання.

Регулятивні: корекція-внесення необхідних доповнень.

7. Самостійна робота (первинна перевірка умінь)

Організовує перевірку за зразком практичної роботи.

Практична робота оцінюється вчителем та порівнюється з оцінкою учня.

Використання індивідуальної форми роботи:

оцінювання своєї самостійної роботи з алгоритму:

1. Яке було завдання? (Вчимося згадувати мету завдання).

2. Чи вдалося виконати завдання? (Вчимося порівнювати результат із метою).

3. Завдання виконане, вірно, чи не зовсім? (Вчимося знаходити та визнавати помилки).

4. Виконав самостійно чи з чиєюсь допомогою? (Вчимося оцінювати процес).

5. Яку собі поставиш позначку? (Максимально 13 балів:

6-9 балів - "3";

10-12 балів - "4";

13 балів - "5".

«Відкриття давнини»

Від 1 бала до 3 балів

«Найважливіші відкриття Середньовіччя»

Від 1 бала до 7 балів

«Маршрути мандрівників»

Від 1 бала до 3 балів

Регулятивні : вміння оцінювати свою роботу

8. Включення нових знань у систему

та повторення

(Рефлексія змістовна)

Підбирає завдання, де тренується використання вивченого матеріалу.

    Складитекст СМС від імені фінікійця або мандрівника Середньовіччяпро цікаві події плавання.

1. Включення нових знань у систему знань.

Комунікативні: побудова продуктивної взаємодії та співробітництва.

Пізнавальні: самостійна побудова нових навчальних цілей на основі раніше засвоєних способів дій.

Особистісні: формування емпатії як усвідомленого розуміння почуттів інших людей.

9. Рефлексія діяльності (підсумок уроку)

Рефлексія емоційного стану

    Згадаймо, які цілі ми ставили на початку уроку? Чи досягли ми їх? Чи нам все вдалося? Що цікавого ви впізнали?

2. Які дії ви зробили на уроці , щоб довести наступне твердження.

3. Які джерела інформації ми користувалися для того, щоб дізнатися (за темою уроку)?

На уроці Я…(+ або -)

2. Своєю роботою в групі (парі) я задоволений

3. Для мене не було відповідного завдання

4. Урок для мене видався коротким

5. За урок я втомився

6. Мій настрій покращився

7. Матеріал уроку мені був цікавим

8. Матеріал уроку мені був корисним

9. Сьогодні на уроці мені було комфортно

Ι. Актуалізація знань.

* Відзначити учнів, які правильно сформулювали тему уроку.

ΙΙ. Відкриття нового знання.

* Відзначити учнів, які добре працювали з таблицею.

ΙΙΙ. Застосування нового знання.

* Відзначити учнів, які добре відповідали на запитання, робили висновки.

    Відповіді учнів.

    Письмова рефлексія, на уроці я:

    Розташовують каравели на настінній карті.

Регулятивні: оцінка - виділення та усвідомлення учнями того, що вже засвоєно і що ще підлягає засвоєнню, усвідомлення якості та рівня засвоєння.

Комунікативні: вміння висловлювати свої

думки; формулювати

власну думку та позицію.

Особистісні:

здійснення особистісної рефлексії під час підбиття підсумків.

10. Домашнє завдання

1. Обов'язкове для всіх:

- §5, питання після §.

2.Додаткове (за бажанням або на вибір):

А) Завдання електронного додатка та робочого зошита;

Б) Презентація (повідомлення) про життя мандрівника Середньовіччя.

    Визначають обсяг та зміст домашньої роботи, що відноситься до наступного етапу навчання.

    Записують д/з у щоденник.

Регулятивні : планувати свої дії відповідно до поставленого завдання та умов її реалізації, у тому числі у внутрішньому плані; враховувати встановлені правила у плануванні та контролі способу рішення;

здійснювати підсумковий та покроковий контроль за результатом.

Завдання №1.

На карті на с. 54-55 покажіть маршрут першої російської навколосвітньої експедиції, вкажіть, у чому, на вашу думку, полягало її значення для науки.

Це плавання зробило значний внесок у вивчення Тихого та Північного Льодовитого океанів. Було відкрито нові острови, складено описи та нанесено на карту маловивчені та недосліджені райони Тихого океану, узбережжя Далекого Сходу, Аляски, Алеутських островів. Все це збагатило географію та природничі науки відомостями про країни, мало відомі, а опис подорожі та атлас були перекладені на багато європейських мов. Крім цього, значення для російської географії та флоту полягало в тому, що змінилося ставлення до морських експедицій, зробивши їх безперервними.

Завдання №2.

На карті на с. 54-55 покажіть маршрути подорожей Г. І. Невельського та Є. В. Путятина Далеким Сходом. Зауважте, у чому ви бачите їх значення.

В результаті експедицій Г. І. Невельського було встановлено, що Сахалін - острів, відкритий відокремлює його від материка протоку Татарський, а також низку нових територій. Встановлено можливість входу суден до Амуру та засновано м. Миколаївськ-на-Амурі.
Результатом експедиції Є. В. Путятіна стало відкриття невідомих раніше островів, встановлення дипломатичного контакту із закритою від європейців Японією.
Крім географічних відкриттів ці експедиції мали значення зміцнення позицій Росії Далекому Сході і закріплення його Примор'я.

Завдання №3.

На карті на с. 54-55 покажіть маршрут навколосвітньої експедиції Ф. Ф. Беллінсгаузена та М. П. Лазарєва. Яке світове відкриття було здійснено її учасниками? У чому його значення?

16 січня 1820 року експедиція відкрила шостий континент планети - Антарктиду, що раніше вдалося зробити великому англійському мореплавцю - Дж. Куку. За час плавання експедиція обійшла навколо всього материка. Були відкриті та нанесені на карту десятки нових островів, зібрані унікальні природничо-наукова та етнографічна колекції, дані спостережень за водами Світового океану та крижаними покриттями нового континенту. Зроблено чудові замальовки видів Антарктики та тварин, що там живуть.

Географічні відкриття давнини та Середньовіччя


1 . Навіщо люди вивчають Землю? 2 . Які географічні відкриття зробили люди у давнину?



  • У Східному Середземномор'ї жив дивовижнийрід – фінікійці.
  • Вони сміливо плавали по Середземне море , виходили в Атлантичний океан . Саме вони відкрили Азорські та Канарські острови.
  • У VI ст.до зв. е. єгипетський фараон Нехо доручив їм вивчити, чи велика країна Лівія (таку давнину називали Африку ). Майжетри роки знадобилося фінікійцям, щоб обігнути Африки. Подорож показуло, що Африка дуже велика і з усіхсторін оточена морями.

Фінікійці жили

на східному

узбережжя

Середземного моря,

де створили ряд

торгових міст-

держав, з яких

найбільш відомі

Тир та Сидон .





Великі географи старовини.

Геродот(V ст. до н. е.)

Історик та мандрівник, який дав опис багатьох країн, історії та побуту народів.

Він відвідав Скіфію (Південна частина Росії ), де жили племена скі фів та сарматів.

Описав клімат Єгипту , розлив Ніла .



Скіфи - народи, що мешкали в епоху античності та Середньовіччя як на території Східної Європи, так і на території Азії. Стародавні греки називали країну, де мешкали скіфи - Скіфія


Піфей

У IV ст. до зв. е. давньогрецький вчений та мореплавець Піфей вийшовши з Середземного моря, він обігнув берега Іспанії та Франції та досяг Ірландії і Великобританії .

Потім він відвідав землі германців , багатібурштином.

Піфей першим встановив залежність між географічною широтою та довжиною дня та ночі.


Подорожі Піфея

Піфей

близько 325 року до н.

здійснив подорож уздовж берегів Північної Європи, досяг берегів Ірландії та Великобританії


Ератосфен

Ератосфен уперше вжив термін «географія».


Ератосфен

Давньогрецький вчений Ератосфен

у ІІ. до зв. е.

виміряв довжину екватора і обчислив

розміри земної кулі,

вперше виділив на нашій планеті

кліматичні пояси

Карта, складена Ератосфеном


3 . Географічні відкриття Середньовіччя

  • У Середньовіччі багато зробили у розвиток географії арабські мореплавці.
  • Вони освоїли води Індійського океану , заснували свої колонії наузбережжя Східної Африки побували в Індії та Китаї.

  • Подорожували по Індійському океану, досліджували береги Африки та Аравії.


  • У 1721 р. вирушив зі своєю сім'єю у далеку торгову подорож на Схід Марко Поло провів у своїх мандрівках загалом 22 роки і, повернувшись на батьківщину, описав побачене у своїй книзі «Про різноманітність світу»: особливості клімату, звичаї різних країн, архітектуру міст, їх мешканців

  • 1487 р. експедиція під керівництвом Бартоломео Діаша (бл. 1450-1500) досягла найпівденнішої точки Африканського материка, яка була названа мисом Бур . Пізніше його

перейменували на мис Доброї Надії, так як це відкриття подавало надії на відкриття морського шляху в Індію.




  • Доплисти до Індії, обійшовши Африку, вдалося лише 1498г.мореплавцю

(бл. 1469-1524).



Ератосфен

  • Першими обійшли Африку.
  • Мандрівник, який відвідав Скіфію (південну частину Росії).
  • Першим встановив залежність між довжиною дня та ночі та широтою та довготою.
  • Виміряв довжину екватора та обчислив розміри Землі

Геродот

Піфей

Фінікійці


  • Побував у Індії.
  • Першим досяг південної точки Африки.
  • Першим обігнув Африку з півдня.

Марко Поло

Піфей


Відновіть початковий текст, вибираючи імена, запропоновані після тексту.

"Імена, що втратилися" (дані в алфавітному порядку): Геродот, Марко Поло, Піфей, Ератосфен.

Ератосфен

Географія - наука про Землю. Назву цій науці дав грецький вчений _________. Видатними мандрівниками були стародавні греки ___________і _________, які у своїх подорожах збирали цікаві відомості про народи, описували природу невідомих країн. В 1271 через Середземне море, по долинах річки Тигр до Перської затоки, через пустелі і гори Центральної Азії _________ зі своїм батьком і дядьком проклав торговий шлях до Китаю. Але тепер географії стала епоха Великих географічних відкриттів (кінець XV – початок XVII в). Європейці шукали морський шлях до багатих країн Сходу. Експедиція _________ вирушила на пошуки водного шляху до Індії навколо Африки.

Геродот

Піфей

Марко Поло


  • Фінікійці першими обігнали Африку.
  • Геродот залишив опис багатьох країн
  • Піфей знайшов шлях до Британських островів.
  • Ератосфен дав назву науці – «географія», виміряв коло Землі.
  • Арабські мореплавці освоїли води Індійського океану, відвідували Індію та Китай.
  • Дивовижну подорож здійснив венеціанський купець Марко Поло.
  • Бартоломео Діаш досяг найпівденнішої точки Африки,
  • Васко да Гама доплив до Індії.

ПЕРЕВІРТЕ СВОЇ ЗНАННЯ

1. Які подорожі здійснили фінікійські моряки?

2. У чому заслуга давньогрецького вченого Ератосфена?

3. У чому заслуга Геродота?

4. Які відкриття зробив Піфей?

5. Яку подорож здійснив Марко Поло7

6.Хто вперше зміг досягти південної точки Африки?

7.Як у давнину називали Африку?

8 Який мореплавець зміг обігнути Африку і досягти Індії.



Подібні публікації