Завойовницькі війни консульства і імперії карта. Консульство у Франції і імперія Наполеона бонапарта. Зовнішня політика консульства та імперії

Тема уроку: «Консульство й освіту наполеонівської імперії».

Мета уроку:

Освітні: охарактеризувати розвиток Франції в період з 1799 по 1810 рр .; дізнатися причини переходу від республіки до імперії у Франції; показати буржуазний характер наполеонівських перетворень. Значення їх для подальшої модернізації Франції; показати загарбницький характер воїн Наполеона, територіальні зміни, що відбулися в Європі.

Розвиваючі: формування в учнів самостійно робити висновки, обґрунтовуючи їх фактами, викладати думки про причинно - наслідкові зв'язки історичних подій і явищ; формування позитивної мотивації навчання.

Виховні: продовжити формувати шанобливе ставлення до світової культури.

Хід уроку.

I. Організаційний момент.

II. Опитування домашнього завдання:

Вам було поставлено § 9-10 Ліберали, консерватори і соціалісти.

Питання для усного опитування:

1. Охарактеризуйте основні погляди лібералів на розвиток суспільства, роль держави і права людини.

2. Перерахуйте основні принципи консерватизму. Подумайте, які відмінності були в поглядах лібералів і консерваторів з проблем ролі держави в суспільстві та прав людини.

3. Розкажіть про основні принципи марксистського вчення.

Самостійна робота (тест):

1. Соціальне вчення Західної Європи XIX ст., В основу якого було покладено право людини на життя і свободу:

а) соціалізм б) лібералізм в) анархізм

2. Вчення про класову боротьбу, комуністичної революції складало основу

а) анархізму б) марксизму в) лібералізму

3. Один з представників критичного соціалізму:

а) Анри Сен-Симон б) Фрідріх Енгельс в) П'єр Прудон

4. Відзнач всі вірні твердження.

консерватори

а) визнавали за державою право на регулювання економіки

б) виступали за соціальну рівність всіх людей

в) виступали за збереження старого порядку і традиційних цінностей

г) виступали за скасування приватної власності

5. Представником анархізму НЕ був

а) Шарль Фур'є б) П'єр Прудон в) Михайло Бакунін

6. Поясніть твердження: «Дозволено все, що не заборонено законом».

III. Актуалізація опорних знань учнів.

Розповідь вчителя:Хлопці, в минулому році ви почали вивчати Велику французька революція. Нагадаю вам, що за її підсумками була повалена монархія, страчений французький імператор Людовик XVI, і влада перейшла в руки народного представницького органу.

19 брюмера (листопада) 1799 був розігнаний Рада п'ятисот, і генерал Бонапарт на 15 років перетворився в необмеженого правителя Франції. Наполеон Бонапарт встановив жорсткий авторитарний режим, влада його була величезна. Подивимося, на що була спрямована його влада. Що зробив Наполеон Бонапарт для Франції і кожного француза окремо? Що він зробив для Європи?

План уроку:

3. «Революціонер на троні».

IV. Вивчення нової теми.

1. Від Франції революційної до Франції буржуазної.

- Розповідь учителя.З 1789 році у Франції відбулося стільки переворотів, що події 18-19 брюмера не переймаються санкюлотів. Більшість громадян не співчували ідеї повернення монархії. Генерал Бонапарт, людина з республіканським минулим, був прийнятий спокійно в якості глави держави. Встановивши військову диктатуру, Бонапарт зайнявся відновленням економіки, державного управління та правової системи. Він готувався управляти країною буржуа, селян і власників.

- Робота з документом.

- Повідомлення учня про Наполеона Бонапарта.

-Оповідання вчителя.Прийнята в грудні 1799 року нова конституція проголошувала своїми принципами «заспокоєння, порядок, законність». Сенат, вища законодавча палата, вручав на 10 років виконавчу владу трьом консулам. Найбільшими правами наділявся Перший консул. Йому належало право створювати закони, оголошувати війну і укладати мир, призначати міністрів і чиновників. Він мав більшу владу, ніж Людовик XVI за конституцією 1791 г. Другий і Третій консули мали лише дорадчий голос. Законодавча влада різко обмежувалася. Конституція відновила загальне виборче право. Однак місцеве самоврядування знищили, в департаменти для управління посилали урядовців - префектів. У містах замість виборних комун призначалися мери.

У країні встановився режим особистої влади. Французи втомилися від революції, і режим особистої влади був схвалений на плебісциті (всенародному опитуванні).

Так Наполеон Бонапарт, «син революції», став головною політичною фігурою у Франції. Країна вступила на шлях громадянського миру.

Період з 1799 до 1804 року, коли влада зосередилася в руках консулів, історики називають консульством.

Запис у зошиті:

Консульство - це період в історії Франції з 1799 по 1804 року, коли влада зосередилася в руках консулів.

2. «Свобода, рівність і власність!»

- Робота з підручником.

1 група читає пункт «Свобода, рівність і власність!» на стор. 93-94 підручника.

2 група читає пункт «Суспільство без релігії подібно кораблю без компаса» на стор. 94-95.

завдання:Кожна група виділяє основні реформи, заходи по зміцненню держави і умиротворення народу, проведені у Франції Наполеоном в період його консульства.

3. «Революціонер на троні».

- Розповідь учителя.Республіка йшла до свого кінця. Змови роялістів, що мали на меті повалити режим консульства і відновити монархію Бурбонів, лякали «нових багатіїв», які боялися втратити власності, придбаної в роки революції. Вони зажадали, «щоб Наполеон Бонапарт, нині Перший консул, був проголошений імператором і в цій іпостасі на нього було покладено управління Французькою республікою».

Пропозицію підтримали і селяни, які купили землі емігрантів. Один з представників верхівки буржуазії висловив спільну думку цих людей, заявивши: «Тільки встановивши спадкову владу нової династії, ми зможемо знищити в зародку химерні надії старої династії, надавши новому порядку речей міцний характер». Та й сам Перший консул давно вже жив мрією про імперію. Прокласти шлях до трону допомогли військові перемоги.

Європейські держави, які воювали проти Франції, втомилися від війни. Першою в 1801 р уклала перемир'я з Францією Данія, потім цей приклад наслідували її союзники. Втративши союзників, Великобританія в березні 1802 р в м Ам'єні підписала з Францією мирний договір, що поклав кінець десятирічній війні. За цим договором Великобританія знімала морську блокаду Франції, проте не визнавала її нових кордонів. Укладення миру викликало величезний ентузіазм французів і сплеск обожнювання Бонапарта. Він цілий рік користувався такою всенародною популярністю, яка і не снилася іншим французьким політикам. Це полегшило Наполеону шлях до встановлення монархії.

Запис у зошиті: 18 травня 1804 року - Сенат проголосив Наполеона «імператором французів»

4. завойовницькі війни консульства і імперії.

Завдання.Хлопці, зараз ви самостійно прочитаєте пункт «завойовницькі війни консульства і імперії» стор. 96-98 та заповніть таблицю.

Головні битви наполеонівських воєн

Назва битви або походу

Дата битви

5. «Справжня слава» Наполеона.

- Робота з документом.«Французький Цивільний кодекс» (вилучення) стор. 100 підручника.

V. Закріплення вивченого на уроці.

Питання до класу:

1. Що таке консульство?

2. Про які реформи Наполеона ви дізналися?

VI. Підсумок уроку.


Освіта консульства р - прийняття нової Конституції Франції, встановлення консульства. 1 консул 2 консул 3 консул Створення законів Оголошення війни Призначення міністрів і чиновників Укладення миру законодавчим ГОЛОС


Політика консульства 1799 - 1804 рр. - консульство у Франції. Політика консульства: 1. Розвиток підприємництва. 2. Фінансова реформа - введення франка. 3. Прискорення промислового перевороту. Заборонялися страйки і союзи робітників. Незадоволених політикою Першого консула чекали кари, арешти, заслання.


Франція стає імперією р - встановлення у Франції імперії. Для чого потрібна була армія Наполеону? Хто міг служити в наполеонівської армії? Скільки років в ній служили? На які роду військ ділилася армія Наполеона? Що означає «принцип рівних можливостей», оголошений Наполеоном в армії?








Завойовницькі війни консульства і імперії. Дата Місце битви Підсумок 1805 г.Висадка десанту в Англії Армія перекинута на Відень 1805 г.м.Трафальгар Перемога англ.флота під командуванням адмірала Нельсона 1805 г.д.Аустерліц Перемога Франції над Росією і Австрією


Завойовницькі війни консульства і імперії. Дата Місце битви Підсумок 1805 г.Висадка десанту в Англії Армія перекинута на Відень 1805 г.м.Трафальгар Перемога англ.флота під командуванням адмірала Нельсона 1805 г.д.Аустерліц Перемога Франції над Росією і Австрією 1806 г.Іена (Пруссія) Перемога Франції над Пруссією


Завойовницькі війни консульства і імперії. Дата Місце битви Підсумок 1805 г.Висадка десанту в Англії Армія перекинута на Відень 1805 г.м.Трафальгар Перемога англ.флота під командуванням адмірала Нельсона 1805 г.д.Аустерліц Перемога Франції над Росією і Австрією 1806 г.Іена (Пруссія) Перемога Франції над Пруссією 1806 г.Подпісаніе з переможеними державами договору про континентальну блокаду Англії

КОНСУЛЬСТВО І ОСВІТА Наполеоновской імперії

Тема 2 Урок № 1

Губанова Л.А. Учитель вищої категорії школи № 29 Г. Севастополя


ПЛАН УРОКУ

  • 1. Від Франції революційної до Франції буржуазної.
  • 2.Внутренняя політика НАПОЛЕОНА в період КОНСУЛЬСТВА
  • 3. Революціонер на троні.
  • 4. завойовницькі війни НАПОЛЕОНА

  • 1789.. - падіння Бастилії
  • 1791 г. - прийняття конституції, що знищила абсолютизм і обмежила владу короля
  • 1793 г. - кара Людовика XYI
  • 1793 г. - прийняття нової Конституції, яка проголосила ФРАНЦІЇ республікою
  • 9-10 листопада (18-19 брюмера) 1799 г. - безкровний переворот. Прихід до влади Наполеона Бонапарта.
  • «МИ ДОВЕЛИ ДО КІНЦЯ РОМАН РЕВОЛЮЦІЇ. ТЕПЕР ТРЕБА ПЕРЕГЛЯНУТИ, ЩО В НЬОМУ Є РЕАЛЬНОГО »(Наполеон Бонапарт)

ПРОБЛЕМНИЙ ПИТАННЯ:

  • Наполеон казав « .

1 . Внутрішня політика Наполеона в період Консульства (1799-1804 р.р.)

18 брюмера 1799 року - у Франції стався державний переворот.

Влада передана 3 консулам на чолі з Наполеоном Бонапартом.

1799 - 1804 рр. - період Консульства

«РЕВОЛЮЦІЯ - БІДА ПОКОЛІННЯ, ЯКЕ ЇЇ ЗДІЙСНЮЄ» (Наполеон Бонапарт)


  • ПО Констітуціі1799 року:
  • ЗАКОНОДАВЧА ВЛАДА обмежена
  • ВИКОНАВЧА ВЛАДА належить 3 консулам:
  • 1 консул - НАПОЛЕОН - вся повнота виконавчої, частково судової та законодавчої влади
  • 2 і 3 консули мають право дорадчого голосу
  • Місцеве самоврядування знищено

ДІЯЛЬНІСТЬ НАПОЛЕОНА

«Свобода, рівність, власність». Заохочення розвитку підприємництва

  • 1802 р
  • Фінансова реформа. Ввів нову монету - золотий ФРАНК
  • Скасовано відділення церкви від держави. Головна релігія - католицизм. Інші вірування теж дозволені.
  • 1802 р Наполеон став довічним консулом

2. РЕВОЛЮЦІОНЕР на троні «Бог дав мені цю корону»

Май 1804 р . – проголошення Франції імперією, а Наполеона імператором. Остаточне встановлення авторитарного режиму.

1804 р - Цивільний кодекс Наполеона:

А) рівність громадян перед законом

Б) свобода совісті

В) недоторканість особи і власності

1805 г. - Коронований як король Італії


Самостійна робота

  • СТОРІНКА 93 і Документ на стор. 100, ст. 7,8
  • Які групи французького суспільства підтримували Наполеона? Чому?

ПРОБЛЕМНИЙ ПИТАННЯ:

  • Наполеон казав « Я буваю то лисицею, то левом. Весь секрет управління полягає в тому, щоб знати, коли слід бути тим або іншим ». Проаналізуйте діяльність Наполеона і підтвердіть фактами його слова .

3. завойовницькі війни НАПОЛЕОНА

роки

Основні події

Підсумки, значення

  • Підручник,
  • сторінки 96-98
  • Заповнити
  • таблицю.
  • Зробіть висновки

  • § 11, закінчити таблицю
  • Дати письмову відповідь на питання 4 (сторінка 99, під значком орнаменту).
  • Пояснювати поняття:
  • -консульство
  • - коаліція
  • - континентальна блокада

3. завойовницькі війни Наполеона

роки

Основні події

1800 р

Підсумки, значення

Другий італійський похід. Битва при Маренго

1805 р

Битва при Ульмі з Австрією

Грудень 1805 р

  • Австрія вийшла з війни
  • До Франції приєднався П'ємонт і Генуя
  • Розгром австрійських військ

Битва біля мису Трафальгар (проти Англії)

1806 р

  • Французи увійшли в Пруссію
  • 21 листопада 1806 р - декрет про континентальну блокаду Англії
  • Перемога англійського флоту на чолі з адміралом Нельсоном
  • Французький флот знищений

1807 р

  • розгром Пруссії
  • Всі держави, які залежать від Франції не можуть вести торгівлю з Англією

Тільзітский світ з Росією

1808 г. -

Французи вторглися в Іспанію

  • Росія приєднувалася до континентальної блокади
  • окупація Іспанії

Тема «Консульство й освіту наполеонівської імперії».

Клас: 9-Б

Дата: 11.10 2018 рік

Тип уроку: Урок «відкриття» нового знання

Технологія побудови уроку : Проблемне навчання, евристичний метод

Мета уроку: Охарактеризувати розвиток Франції в період з 1799 по 1810 рр.

Завдання уроку:

    Дізнатися причини переходу від республіки до імперії у Франції;

    Показати буржуазний характер наполеонівських перетворень. Значення їх для подальшої модернізації Франції;

    Показати загарбницький характер воїн Наполеона, територіальні зміни, що відбулися в Європі.

    Сформувати в учнів уміння працювати з картою (зовнішня політика-напрямки)

    Сформувати в учнів уміння працювати з документами (статті кодексу Наполеона)

Основні поняття теми : Консульство, Цивільний кодекс, Континентальна блокада, Тільзітский мирний договір.

Хід уроку:

Організаційний момент.

Хлопці, на сьогоднішньому уроці ми з вами почнемо вивчати один з найважливіших і найбільш складних періодів світової історії - 19 століття. Це час привнесло величезна кількість змін в європейське життя. Ми з вами дізнаємося, як розвивалися провідні європейські держави, а саме Франція, Великобританія, Німеччина і Італія. Це дуже важкий матеріал і вам потрібно буде докласти максимум зусиль, щоб його осягнути. Зміни, які відбулися в цих країнах, згодом привели Європу до 1 світової війни. А причини цього жахливого конфлікту кроятся безпосередньо в цьому періоді.

Відкрийте зошити, запишіть число і тему нашого уроку.

ПРОБЛЕМНИЙ ПИТАННЯ: Наполеон казав «Я буваю то лисицею, то левом. Весь секрет управління полягає в тому, щоб знати, коли слід бути тим або іншим ». Проаналізуйте діяльність Наполеона і підтвердіть фактами його слова.

План уроку:

    Від Франції революційної до Франції буржуазної

    біографія Наполеона

    Внутрішня політика Наполеона в період консульства та імперії

    Зовнішня політика Наполеона в період консульство і імперії

Але спочатку перевіримо домашнє завдання. Вам додому було поставлено § 9-10 Ліберали, консерватори і соціалісти. Даю вам 5 хвилин, щоб ви повторили д \ з і підготувалися до опитування.

Активні хлопці в кінці уроку отримають хороші оцінки.

До дошки виходять три людини. На дошці портрети 3-х представників різних політичних течій. Завдання: визначте політична течія до якого відноситься даний представник і запишіть основні положення цієї течії. (Маркс, Прудон, Сен-Сімон)

Фронтальне опитування:

    Що таке лібералізм? (Ідеологія свободи)

    Головні принципи лібералізму? (право ч-ка на життя, свободу, рівність, власність)

    Якими методами ліберали пропонували перетворювати держ. пристрій?(реформами)

    Від якого слова походить назва консервативної ідеології? (Охороняти, зберігати)

    Головні принципи консерватизму. (Збереження традиційних цінностей: релігії, монархії, культури, порядка._

    Яке політичне протягом перебував при владі в більшості країн Європи протягом всього 19 століття?

    Назвіть шляхи зміни суспільства, пропоновані політиками 19 століття.

    Яке політична течія визнавало революцію як основний спосіб зміни суспільства?

Молодці, тепер перевіримо тих, хто працював біля дошки, і перейдемо до нової теми.

Нова тема:

Розповідь вчителя: Хлопці, в минулому році ви почали вивчати Велику Французьку Революцію. Нагадаю вам, що за її підсумками була повалена монархія, страчений французький імператор Людовик 16, і влада перейшла в руки народного представницького органу. Спочатку це було Національні збори, потім назва змінилася на Законодавчі збори, а потім на Директорію. 19 брюмера (листопада) 1799 був розігнаний Рада п'ятисот, і генерал Бонапарт на 15 років перетворився в необмеженого правителя Франції. Наполеон Бонапарт встановив жорсткий авторитарний режим, влада його була величезна. Подивимося, що була спрямована його влада. Що зробив Наполеон Бонапарт для Франції і кожного француза окремо? Що він зробив для Європи? ».

Революція 1789 року перевернула всю країну. Вона висунула нову політику, нову систему і нових людей.

Всю історію Франції цього періоду ділять на два періоди. Запишіть в зошит:

Франція 1799-1815 рр.

1. Періоди консульства-1799-1804 рр.

2.період наполеонівської імперії-1804-1815 рр.

Грудень 1799 року - прийняття нової Конституції Франції, по якій

Сенат - вища законодавча палата.

три консула - виконавча влада (термін 10 років):

Перший консул:

    Право створювати закони;

    Право оголошувати війну;

    Право укладати мир;

    Право призначати міністрів і чиновників.

Другий і Третій консули - дорадчий голос.

У країні встановився режим особистої влади. В кінці свого життя Наполеон скаже:«Революція - біда покоління, яке її здійснює». Французи втомилися від революції, і режим особистої влади був схвалений на плебісциті (всенародному опитуванні)

- І так консульство- це період в історії Франції, коли влада належала Наполеону Бонапарту, який тривав з 9 листопада 1799 по 18 травня 1804.

Біографія Наполеона Бонопарта (повідомлення учня, випереджаюче завдання).

А тепер, хлопці, ми з вами попрацюємо з підручником (стор. 94-96). Ваше завдання, прочитавши пункти параграфа, записати основні реформи проведені Наполеоном в період консульства.

У цей період були прийняті наступні заходи:

    Підтвердження права майна, придбаного в роки революції;

    Заохочення підприємництва. Великої буржуазії надавалися державні замовлення.

    Грошова реформа (створення французького банку і нової грошової одиниці - франка).

    Зміцнення поліції, на чолі якої встав Фуше, який створив потужну машину поліцейського розшуку.

    Католицька церква оголошувалася релігією всіх французів.

    1804 створено «Цивільний кодекс» - звід законів, в якому проголошувалися основні права і свободи людини.

Квітень 1802 року- Наполеон видав декрет про загальну амністію емігрантів.

Август 1802 р- Наполеон стає довічним консулом.

18 травня 1804р.- Сенат проголосив Наполеона «імператором французів»

В 1805 рНаполеон був коронований в Мілані в Домському соборі. Наполеон був коронував як імператор Італії. Він сам поклав на себе корону, яку носив Карл Великий. «Бог дав мені цю корону»- заявив Наполеон.

Деякий час Франція ще іменувалася республікою, але пізніше слово «імперія» витіснуло її. Так виникла буржуазна монархія.

У Франції цього періоду були створені умови для швидкого економічного підйому, у Франції почався промисловий переворот.

А тепер, хлопці давайте підведемо з вами риску під внутрішньою політикою Наполеона. (Внутрішня політика консульства мала стабілізуючий характер.)

Переходимо з вами до другого періоду наполеонівської імперії-1804-1815 рр.

Але спочатку подумайте, чому Наполеон так легко зміг прийти до одноосібного правління і зміг змінити політичний устрій країни?

Виходячи з того, як легко Французи поставилися до зміни влади, можна зробити висновок, що вони були всім задоволені.

Зараз ми подивимося, чим же підкупив Наполеон симпатії населення.

(Робота з письмовими джерелами - кодекс Наполеона, додаток 1) самостійно працюють з документом. За прочитання виконують завдання на дошці.

На дошці два девізу:

    Свобода рівність братство.

    свобода, рівність, власність.

Виберіть із них, яке відповідає основним ідеям кодексу.

ПРОБЛЕМНИЙ ПИТАННЯ: Наполеон казав «Я буваю то лисицею, то левом. Весь секрет управління полягає в тому, щоб знати, коли слід бути тим або іншим ». Проаналізуйте діяльність Наполеона і підтвердіть фактами його слова. (Відповіді дітей)

Не дивлячись на назрівання внутрішніх протиріч (нова знати, повернення емігрантів і т.д.), про це пізніше, криза в більшій мірі спровокувала зовнішня політика.

Завдання. Хлопці, зараз ми всі разом попрацюємо з таблицею, і простежимо всі ці події по карті.

Завойовницькі війни консульства і імперії стр. 96-98 і заповніть таблицю.

Зовнішня політика Наполеона Бонапарта:

1805

    Битві під Ульм

    Битві у м. Трафальгар

    Аустерліц, битва трьох імператорів

Розгром австрійської армії

Поразка французького флоту

Поразка російсько-австрійської армії (визнали за Фр. Свободу дій в німецьких і італійських державах)

1806

Бій під Йеной

Розгром Пруссії, яка

1. приєдналася до континентальної блокади,

2. втратила території, з яких створено герцогство Варшавське

3. контрибуція

1807

Тільзітский мирний договір з Росією.

Умови договору:

· Росія визнала всі завоювання Наполеона.

· Приєднання до континентальної блокади проти Англії (секретну угоду). Росія повинна повністю відмовитися від торгівлі зі своїм головним партнером (зокрема, умови мирного договору наказували Росії повністю до Великобританії) ізоляція Англії !!!.

· Росія і Франція зобов'язалися допомагати один одному у всякій наступальної та оборонної війні, де тільки це буде потрібно обставинами.

· На території польських володінь Пруссії утворено, залежне від Франції.

значення:

Наполеона Тільзітский світ підніс на вершину могутності

Наполеон заохочував Росію до територіальних придбань за рахунок Швеції. Винагороджуючи Олександра за чужий рахунок, Наполеон мав на увазі посварити Росію з її колишнім союзником, домогтися в кінцевому рахунку зовнішньополітичної ізоляції Росії та зробити її залежною від Франції

Росія отримала відстрочку у війні, тому що від Англії не було реальної допомоги, союзників в Європі не залишилося

1808

вторгнення в Іспанію

«Війна ножів» 1808-1812

До1810 році Наполеон досяг небувалої могутності і слави. Франція повернулася до монархічної форми правління, але це була буржуазна монархія, і її життя здійснювалася за новими законами.

Підіб'ємопідсумки зовнішньополітичної діяльності Наполеона до 1812 року (записують в зошит)

    Усунув загрозу реставрації

    розбив коаліцію

    Залишився один сопернік- Англія

    Розширив територію Франції

    Поширення нових порядків на території Європи

Отже, давайте підведемо підсумок нашого уроку. (Діти намагаються самостійно зробити висновки).

висновок: в період консульства та імперії Франція досягла значних успіхів у внутрішній і зовнішній політиці: були видані десятки законів, що приводили в порядок державну систему. Бонапарт, проголосивши себе правителем «національним», народним, зумів усунути багато конфліктів в суспільстві. В результаті військових перемог в ці роки Франція стала найсильнішою державою на континенті.

Закріплення: Фронтально

Тепер перейдемо до закріплення:

1. Назвіть мені два періоди історії Франції з 1799 р по 1815 р

2. Основні проблеми внутрішньої політики Франції періоду консульства.

3. Як називався основний звід законів наполеонівської імперії і коли був прийнятий цей звід?

4. Висловіть суть цього закону одним гаслом.

5. У чому особливість зовнішньої політики періоду консульства.

6. Який характер мала зовнішня політика періоду імперії.

7. Основною противник Франції на міжнародній арені.

Домашнє завдання:

    Диференційоване завдання: відповісти письмово в зошиті на одне із запитань (№ 3, 5, 6).

    Підготувати повідомлення про Віденському конгресі.

Додаток 1

Кодекс Наполеона.

Кодекс закріпив принципи рівності громадян і недоторканності приватної власності. Затвердивши, таким чином, за "новими багатіями" і селянами право на придбану ними власність дворян і церкви, конфісковану в роки революції. У цих класах він знайшов головну опору.

зміст

Цивільний кодекс складався з вступного титулу, присвяченого опублікуванню, дії і застосування законів, і трьох книг. Перша книга (статті 7 - 551) «Про осіб» містить положення про фізичну особу як суб'єкта права і сімейне право, розглядає питання громадянства і в цілому громадянського стану. У цій книзі чітко проглядається основна ідея всього кодексу - рівність всіх перед законів, наприклад, в першій статті вступного титулу сказано: «Закони є такими, що підлягають до виконання на всій французькій території», в першому розділі 7 статті говориться про те, що «всякий француз користується цивільними правами ».Друга книга (статті 516-710) «Про майно і різних видозмінах власності» містить положення про різні види майна, про право власності та інші речові права. Основна ідея тут полягає в тому, що приватна власність - недоторканна, і право власності охороняється державою, наприклад стаття 545: «ніхто не може бути спонукаємо до поступки своєї власності», стаття 544 «власність є право користуватися і розпоряджатися речами найбільш зручним способом».Третя книга «Про різні способи, якими набувається власність» присвячена питанням спадкового права, зобов'язального права: у ній містяться норми про заставу, поручительство, позовної давності тощо У кодексі приділяється велика увага шлюбних стосунків, дітям, кодекс носить соціальний характер. Він має чітку, методичну систему, написаний зрозумілою мовою. З прийняттям кодексу, фактично, завершився процес формування громадянського права і системи економічних відносин. Він виявився дуже ефективним.

Всякий француз користується цивільними правами.

544. Власність є право користуватися і розпоряджатися речами найбільш абсолютним чином, з тим щоб користування не було таким, яке заборонене законами або регламентами.

545. Ніхто не може бути примушений, до поступки своєї власності, якщо це не робиться через громадської користі і за справедливе і попереднє відшкодування.

титулIX.

Про батьківської влади.

371. Діти у всякому віці, повинні надавати своїм батькові й матері повагу і пошану.

372. Діти залишаються під владою батьків до досягнення повноліття або до звільнення з-під влади.

373. Батько один здійснює цю владу під час існування шлюбу.

376. Якщо дитина не досягла 16 років, то батько може позбавити його волі на строк, який не може перевищувати одного місяця; в цих цілях голова трибуналу округу повинен на прохання батька видати ордер на арешт.

19 брюмера (листопада) 1799 був розігнаний Рада п'ятисот, і генерал Бонапарт на 15 років перетворився в необмеженого правителя Франції. Наполеон Бонапарт встановив жорсткий авторитарний режим, влада його була величезна. Подивимося, що була спрямована його влада. Що зробив Наполеон Бонапарт для Франції і кожного француза окремо? Що він зробив для Європи? »

Перегляд вмісту документа
«Консульство й освіту наполеонівської імперії»

Муніципальне загальноосвітній заклад

«Агаповскій середня загальноосвітня школа № 1ім. П.А. Скачкова »

Методична розробка уроку історії в 8 класі

по темі:«Консульство й освіту наполеонівської імперії»

Виконала: С.Т. Культасова,

учитель історії та суспільствознавства

с.Агаповка

2018 рік

Тема: Консульство та утворення наполеонівської імперії

Мета уроку:Охарактеризувати розвиток Франції в період з 1799 по 1810 рр.

Завдання уроку:

    Дізнатися особливості переходу від республіки до імперії у Франції;

    Показати буржуазний характер наполеонівських перетворень. Значення їх для подальшої модернізації Франції;

    Показати загарбницький характер воїн Наполеона, територіальні зміни, що відбулися в Європі. Продовжити формувати шанобливе ставлення до світової культури.

Тип уроку:комбінований

IОрг. момент:

Привітання.

Перевірка готовності до уроку.

Мотивація.

IIОпитування домашнього завдання:

Хлопці, на сьогоднішньому уроці ми з вами почнемо вивчати один з найважливіших і найбільш складних періодів світової історії - 19 століття. Це час привнесло величезна кількість змін в європейське життя. Ми з вами дізнаємося, як розвивалися провідні європейські держави, а саме Франція, Великобританія, Німеччина і Італія. Це дуже важкий матеріал і вам потрібно буде докласти максимум зусиль, щоб його осягнути. Зміни, які відбулися в цих країнах, згодом привели Європу до 1 світової війни. А причини цього жахливого конфлікту кроятся безпосередньо в цьому періоді.

На вам було поставлено § 9-10 Ліберали, консерватори і соціалісти. Даю вам 5 хвилин, щоб ви повторили д \ з і підготувалися до опитування. Активні хлопці в кінці уроку отримають хороші оцінки.

Фронтальне опитування:

    Що таке лібералізм? Ідеологія свободи

    Головні принципи лібералізму? право ч-ка на життя, свободу, рівність, власність

    Якими методами ліберали пропонували перетворювати держ. пристрій? реформами

    Від якого слова походить назва консервативної ідеології? Охороняти, зберігати

    Головні принципи консерватизму. Збереження традиційних цінностей: релігії, монархії, культури, порядку.

    Яких мислителів соціалістів-утопістів ви можете назвати? Сен-Сімон, Фур'є, Оуен

    Що таке соціалізм?

    Що таке марксизм? Назвіть його засновників. Маркс, Енгельс

    Якими методами закликали скидати старі порядки соціалісти? революцією

    Що таке анархізм?

    Представники анархізму. Прудон, Бакунін, Кропоткін

IIIНова тема:

Розповідь вчителя:Хлопці, в минулому році ви почали вивчати ВФР. Нагадаю вам, що за її підсумками була повалена монархія, страчений французький імператор Людовик 16, і влада перейшла в руки народного представницького органу. Спочатку це було Національні збори, потім назва змінилася на Законодавчі збори, а потім на Директорію.

19 брюмера (листопада) 1799 був розігнаний Рада п'ятисот, і генерал Бонапарт на 15 років перетворився в необмеженого правителя Франції. Наполеон Бонапарт встановив жорсткий авторитарний режим, влада його була величезна. Подивимося, що була спрямована його влада. Що зробив Наполеон Бонапарт для Франції і кожного француза окремо? Що він зробив для Європи? ».

Щоб дізнатися про те, що таке Консульство і які заходи приймала французька влада в цей час, проведемо невелику роботу за варіантами. 1 варіант зараз читає пункт «Заспокоєння порядок законність»,другий варіант «Свобода рівність власність».На виконання завдання вам 5 хвилин, після закінчення яких я задам вам кілька запитань, відповіді на які дадуть вам оцінки.

Питання для 1 групи Питання для 2 групи

Що було прийнято в 1799г? (КЦ)Які закони були прийняті?

Вищий законодавчий орган (Сенат)У чому суть грошової реформи?

Виконавча влада (3 консула)Навіщо закривали газети?

Які повноваження у консулів

Хто був головним консулом (НБ)

консульство - період в історії Франції, коли влада належала Наполеону Бонапарту. Тривав з 1799 по 1804.

У перший період консульства були прийняті наступні заходи:

    Підтвердження права майна, придбаного в роки революції;

    Заохочення підприємництва. Великої буржуазії надавалися державні замовлення.

    Грошова реформа (створення французького банку і нової грошової одиниці - франка).

    Зміцнення поліції, на чолі якої встав Фуше, який створив потужну машину поліцейського розшуку.

    Католицька церква оголошувалася релігією всіх французів.

    1804 створено «Цивільний кодекс» - звід законів, в якому проголошувалися основні права і свободи людини.

розповідь вчителя: Посилення Франції викликало невдоволення у європейських монархів, вони створювали все нові і нові коаліції, що ставлять собі за мету повернути Францію до кордонів 1792 року і відновити в ній монархію Бурбонів. Наполеон «успадкував» війни, які вела Франція. Хлопці, запам'ятайте - війни, які довелося вести Наполеону, - це не тільки вираз його особистих амбіцій і претензій на світове панування, а захист справи французької революції.

Головним ворогом революційної Франції була Англія, і примусити її до світу можна було не тільки військовими засобами, скільки економічними. Для цього Наполеон ввів заборону на торгівлю з Англією. Цей указ про континентальну блокаду повинен був не тільки вигнати англійські товари з Франції, а й взагалі задушити англійську економіку, позбавивши її європейських ринків. Для досягнення результату Наполеону треба було домогтися, щоб до континентальної блокади приєдналися всі європейські держави, інакше план був приречений на поразку. Як ви думаєте, навіщо Наполеон прийняв подібні заходи?

Завдання.Хлопці, зараз ви самостійно прочитаєте пункт Завойовницькі війни консульства і імперії стр. 96-98і заповніть таблицю.

Головні битви наполеонівських воєн

Назва битви або походу

Дата битви

підсумок

Битва при Маренго

Перемога французів. Австрія вийшла з війни. До Франції були приєднані П'ємонт і Генуя

Бій під Ульм

Жовтень 1805

Перемога французів. Захоплена австрійська фортеця Ульм

Морська битва біля мису Трафальгар

Перемога англійців. Англія закріпила статус володарки морів

Битва при селі Аустерліц

Наполеон здобув перемогу над російсько-австрійськими військами. Австрія капітулювала

Битва при Фридланде

Перемога французів. Росія уклала мир з Францією. Приєднання країни до континентальної блокади Англії

Франція вторглася до Португалії

Франція вторглася в Іспанію

Встановлення маріонеткового уряду. Приєднання країни до континентальної блокади Англії

IVЗакріплення матеріалу.

Питання для закріплення:

    Що таке консульство?

    Які заходи Наполеона ви дізналися?

    Про які боях ми дізналися?

VДомашнє завдання:§ 11 читання, переказ. записи в зошиті вчити .

VIПідсумок уроку.


